• Різне

  Чому темніє срібний натільний хрестик?, Таємниці народного цілительства

  16.09.2015

  Цікаве
  Чому темніє срібний натільний хрестик?

  Опубліковано 03.05.2012 | Автор: admin


  Срібло здавна вважається чи не найзагадковішою дорогоцінним металом. Прикрас, виготовлених з нього, багато приписують магічні властивості. Нерідкі випадки, коли срібні вироби, в тому числі і освітлені хрестики, темніли без особливої на те причини. Існує кілька основних підходів до пояснення цього явища — від медичного до релігійного. Спробуємо розібратися в найбільш поширених і популярних.

  Зміна кольору натільного хреста може бути пов’язано з звичайної хімічної реакцією — окисленням металу, яке відбувається під впливом поту. Для того, щоб точно зрозуміти, яким піддається недуг людина, непогано було б знати й іншу симптоматику. Втім, зайва пітливість найчастіше є свідченням наявності ряду захворювань, серед яких і ендокринні. Можливе підвищення функції щитовидної залози, менопауза, цукровий діабет, туберкульоз. Пітливість є симптомом звичайної інтоксикації, у свою чергу, супроводжує не одну хворобу. Саме тому, якщо ви хочете бути на сто відсотків впевненим в недугах людини, на тілі якого потемніло срібне прикраса, умовте його сходити на огляд до терапевта. Не варто забувати і про те, що у кожного з нас хімічний склад поту — різний. Складно заздалегідь передбачити, в яку реакцію він вступить з сріблом. Внаслідок чого, на деяких людях вироби з цього дорогоцінного металу постійно чорніють, на інших — ніколи. У більшості випадків, надприродного тут і в помині немає, хоча, як і з кожного правила бувають винятки.

  Як вже говорилося вище, срібло здавна славиться своїми незрозумілими властивостями. Іноді потемніння виробів з цього металу відбувається раптово. Воно може просто пройти за пару годин (початковий колір повертається, а часом прикраса стає схожим на нове), а може залишитися надовго. Причому від дій власника це не залежить. Абсолютно неважливо, чи намагався він очистити срібло або просто чекав, коли все пройде само по собі. Найчастіше темніють хрестики та ланцюжки для них, а також вироби, які виступають в ролі талісманів, оберегів і амулетів. Звичайні прикраси, як правило, неприємностей такого роду не мають.

  У старовину на Русі вважали, що потемніння срібла на людину — вірна ознака вчинення ним поганого вчинку, до того ж, що потягло за собою серйозні наслідки. Головним чином, це повір’я відносилося до ланцюжків і хрестів. Наші предки вважали, що чорнота вчиненого справи змушує темніти навіть срібло, якому стає соромно яскраво блищати на сонці і залучати до винному погляди Бога і оточуючих. Якщо у когось раптом чорніла ланцюжок від натільного хреста, а причин, з яких це сталося, не було, людини відразу ж перевіряли на одержимість. Існувала думка, що зробити поганий вчинок і приховувати його від усіх, в тому числі, і на сповіді від батюшки, могли лише одержимі. Правда, лаяти їх за це не було. Швидше, навпаки, намагалися допомогти їм повернутися до Бога. Представники сучасної християнської церкви не завжди схильні вважати потемніння натільної срібного хреста ознакою гріховності людини. Цілком можливо, що метал, з якого він виготовлений, містить деякі сплави і добавки. Наприклад, той же мельхіор. Та й описані кількома абзацами раніше фізико-хімічні реакції ще ніхто не відміняв.

  Для жителів Західної Європи потемніння хрестика або талісмана означало спробу пристріту. Якщо чорніла ланцюжок, вважалося, що її власнику пощастило — він уникнув тяжкої хвороби або смертельної небезпеки, спричиненої чаклуном. Таким чином, виходило, що срібне прикраса немов брало магічний удар на себе, захищаючи тим самим свого господаря. Коли воно темніло, захисні властивості на час губилися. Поверталися вони тільки разом з попереднім зовнішнім виглядом.

  На Сході було широко поширена думка: срібло темніє в тому випадку, якщо людина змогла уникнути якоїсь великої біди. Причому сталося це лише завдяки тому, що він вчасно послухався свого внутрішнього голосу, повірив у прикмети. Крім того, срібло прийнято вважати своєрідним провідником енергій, які циркулюють між двома світами: звичайним і потойбічним. Саме тому, перед тим, як вирушити в дорогу, люди одягали що-небудь з цього дорогоцінного металу, а потім уважно стежили за тим, як веде себе прикраса. Якщо воно починало темніти, потрібно було змінити маршрут або зовсім повернути назад.

  Звичайно, золото у всі часи цінувалося набагато більше, ніж срібло. Незважаючи на це, саме з останнього з найдавніших часів виготовлялися ритуальна посуд, талісмани, амулети тощо. Можна сказати, що золото є металом нашого світу, срібло — потойбічного. Ніхто не сперечається з тим, що золотом завжди і за все розплачувалися, зате з срібла робилися спеціальні кулі, що захищають від перевертнів і іншої нежіті, з нього кували обереги від чаклунів.

  Якщо ви за якимись ознаками зрозуміли, що ваш хрестик потемнів пристріту, спробуйте замовити сорокоуст у трьох церквах. Обряд цього потрібно буде повторювати два рази після сорока днів. Подібні дії повинні допомогти позбутися від пристріту, в результаті чого ви незабаром відчуєте полегшення.

  Сорокоустом називають спеціальний молебень, здійснюваний православною церквою протягом сорока днів, в кожен з яких проводиться вилучення часток з просфори. Не тільки заради здоров’я близьких замовляється сорокоуст «Про здоров’я». Він також спрямований на набуття ними душевного спокою, матеріального благополуччя, успіху у всіх життєвих сферах. Нерідко буває: сорокоуст замовляється для поганої людини його родичами. Це не означає, що церкви будуть молитися про те, щоб він і далі перебував у своєму нинішньому стані. Навпаки, у Бога просять змінити його наміри, думки і вчинки; допомогти йому досягти повної гармонії з оточуючими людьми, в тому числі, і ворогами.

  Це цікаво: красиві квітники своїми руками фото і схеми

  Короткий опис статті: срібло хрестики Срібло здавна вважається чи не найзагадковішою дорогоцінним металом. Прикрас, виготовлених з нього, багато приписують магічні властивості. Нер

  Джерело: Чому темніє срібний натільний хрестик? — Таємниці народного цілительства

  Також ви можете прочитати