• Вишивання хрестиком схеми

  Хрест, напівхрест, подвійний хрест, Види стібків і швів, Журнал Акуна матата: вишивка та схеми, сад, розповіді.

  23.09.2015

  Хрест, напівхрест, подвійний хрест

  Хрест, напівхрест, подвійний хрест

  Думаєте, що вишивати хрестиком, це просто? Ну, загалом, так. Але у хрестика є свої маленькі хитрощі, до яких, якщо вдаватися, то можна отримати бездоганну виворіт і, як результат, красиву готову вишивку.

  ХРЕСТ

  Виконується двома перехресними діагональними стібками.

  Щоб робота виглядала акуратно, потрібно слідувати основному правилу – при вишивці хрестом всі верхні стібки в роботі повинні лежати в одному напрямку! В якому саме – це вже справа звички.

  Особисто мені по серцю такий напрямок стібків – спочатку нижні стібки кладу так:///////, а потім верхні ось так: \\\\\\

  Можливо різний напрям верхніх стібків. але це для передачі особливого художнього ефекту. щоб підкреслити або виділити певні деталі або елементи вишивки.

  Особливо цей прийом гарний, коли картина виконується в змішаній техніці — повними хрестиками і полукрестиками.

  Але до вишивання хрестиків/полукрестиков з різним напрямком верхніх ниток краще вдаватися вже маючи певний досвід вишивання хрестом.

  Отже, продовжимо.

  При правильному виконанні хреста на вивороті виходять рівні, прямі стібки в одному напрямку – по вертикалі або по горизонталі.

  Щоб домогтися акуратною вивороту, маленькі хитрощі :

  1. Коли хрестики вишиваються ГОРИЗОНТАЛЬНО. то всі стібки (нижні напівхрестик) виконуються спочатку в один бік, а потім у зворотний, перекриваючи вже зроблені стібки (напівхрестик).

  2. Коли хрестики вишиваються ВЕРТИКАЛЬНО. то тут також застосовують основний принцип – всі стібки (нижні напівхрестик) виконуються спочатку в один бік, наприклад, вгору, а потім у зворотний (вниз), перекриваючи вже зроблені стібки.

  Для виконання вертикальних хрестиків спочатку роблять перший стібок (напівхрест) як зазвичай — з нижнього лівого кута квадратика у верхній правий кут. Потім з виворітного боку виводять голочку на обличчя у верхньому правому куті квадратика і роблять стібок (напівхрест) по обличчю встромляючи голочку в нижній лівий кут квадратика. І так далі повторюємо з цифри «1» цифру «4» потрібну кількість разів:

  Виконавши нижні стібки, переходимо до верхніх стежках — кроки «А», «Б», «В» і «Г»:

  При цьому виворіт буде виглядати так:

  3. Коли хрестики вишиваються ПО ДІАГОНАЛІ. Принцип той же – спочатку виконуємо нижні стібки, потім верхні. Але при цьому вишивка по діагоналі, мабуть, найскладніше напрямок при вишивці хрестом, т. к. іноді доводиться підводити другий діагональний стібок (півхрестик) під уже виконаний перший стібок (півхрестик). Це робиться для того, щоб всі лицьові верхні стібки лежали в одному напрямку, а на вивороті при цьому були б тільки вертикальні стібки, і робота виглядала б охайно.

  На картинках нижче показано, як виконується вишивка хрестом по діагоналі.

  Нижні стібки хрестиків по діагоналі:

  Короткий опис статті: вишивання хрестиком схеми

  Джерело: Хрест, напівхрест, подвійний хрест — Види стібків і швів — Журнал «Акуна матата»: вишивка та схеми, сад, розповіді.

  Також ви можете прочитати