• Різне

  Килимова техніка, Види вишивки, «Мистецтво і рукоділля., інтернет

  27.06.2016

  Килимова техніка

  Килимова техніка, Види вишивки, «Мистецтво і рукоділля., інтернет
  Кожна рукодільниця, що займається вишивкою хрестом, прагне розвивати свої здібності. Вишивка килимовою технікою, до якої належить вишивка не тільки килимів, але і красивих картин і подушок, — це наступний щабель розвитку. Така техніка останнім часом стає дуже популярною. Завдяки якісним наборів для вишивання картин килимовою технікою та сучасним технологіям вишивка стала дуже зручною. Схеми наборів розроблені так, що навіть новачок швидко розбереться. А результат вишивки килимовою технікою перевершить всі очікування.

  На заході вона отримала назву Punch Needl e (продергивание). яке походить від Russian Punch. Витоки цієї техніки насправді невідомі. Як невідомо, хто винайшов спеціальну голку для килимової техніки. Зате точно відомо, що порівняно новий вид японської гладі Bunka Embroidery стався від Russian Punch, оскільки в ній використовується та ж голка — Bunka (точніше буде назвати її пуансон ).

  Килимова техніка, Види вишивки, «Мистецтво і рукоділля., інтернет
  Специфіка цієї техніки така, що вона здається занадто простою, але містить стільки секретів, що краще один раз побачити, як працює майстер. Недарма Bunka входить в число тих секретних технік, які так ревно охороняє Франсуа Лесаж. власник і беззмінний керівник знаменитого паризького Будинку вишивки та Паризької Школи вишивки.

  Отже, розглянемо лице і виворіт, тобто обидва напрямки роботи чудовою Bunka!

  Принцип її роботи простий: з одного боку шляхом протикання тканини утворюються більш довгі гладьевые стібки — це і є знаменита Bunka Embroidery. французька або японська гладь; з іншого боку (з вивороту) утворюються вузлики або петельки килимової техніки Russian Punch або Punch Needle (продергивание).

  Дві сторони — дві техніки — одна голка Bunka! Результат, вигляд самої вишивки залежить від довжини голки і петель, від довжини стібка від використовуваних ниток і тканини-основи.

  Це може бути домашній килимок або махровий ведмедик, а може бути японська картина або кімоно, розшите сукні Haute Couture, індійське сарі або кашмірська шаль…

  Почнемо, мабуть, з вивороту — з найбільш знайомого нам домашнього пухнастого махрового килимка.

  У наші дні є набори виробництва фірм Vervako і Dimensions. в які входять:

  — тканина з нанесеним малюнком ,

  — кручені нитки,

  — проста інструкція.

  — спеціальна голка, упакована в блістер.

  Голки різної товщини і різного дизайну для використання можна придбати в інтернет або рукодільних магазинах. Спеціальні нитки теж. Тканина: двунітка або страмин, або просто щільна рівна лляна або бавовняна тканина.

  В епоху тотального дефіциту, коли будь моточек ниток ставав бажаною здобиччю, нескінченно розпускався і перев’язувався, килимова техніка була найдоступнішим з рукоділля. Голка робилася кустарним способом з б/у голок для крапельниць, у яких просверливалось додатковий отвір у кінчика і кріпилася ручка з наскрізним отвором уздовж корпусу. Будь-яка дерев’яна рамка, канцелярські кнопки, шматочок щільної х/б або лляної тканини і… ВУАЛЯ!

  Малюнок підійде будь-який, як для гладі, але він повинен бути з великими елементами, без виходять за кордон зображення деталей: усов, тонких гілочок і т.д. інакше вони будуть гарно виглядати. Нитки можна брати ті, що не годяться для в’язання по якості: короткі, нерівні, тонкі, синтетичні, що залишилися після розпускання якої-небудь речі і т. д. тобто за милу душу можна винищити незатребувані запаси в надрах шафи/антресолі.

  Як ви розумієте, килимова техніка імітує килимарство нетканим способом. Декоративний ефект також може імітувати килимові техніки. Я покажу це на прикладі сучасного механічно тканого килимового покриття:

  Багаторівневе або Різнорівневе петльове килимове покриття

  Короткий опис статті: японська вишивка «Мистецтво і рукоділля» — інтернет магазин наборів для вишивання — Товари для вишивання — Види вишивки — Килимова техніка вишивка, вишивка хрестом набори, набори для вишивання хрестом, набори для вишивання хрестиком, набори для вишивання, рукоділля +для дому, рукоділля +своїми руками, вишивання, вишивання гладдю, канва для вишивання, канва для вишивання хрестиком, вишів

  Джерело: Килимова техніка — Види вишивки — «Мистецтво і рукоділля» — інтернет магазин наборів для вишивання — Товари для вишивання

  Також ви можете прочитати