• Вишивання хрестиком схеми

  Майстер-клас при вишиванні способом «ідеальна виворіт.

  19.09.2015

  Ідеальна виворіт при вишиванні хрестиком

  Ідеальна виворіт це спосіб вишивання, при якому в роботі не допускаються вузлики і не заправлені хвостики ниток, а всі стібки на виворітній стороні вишивки розташовані в одну сторону (вертикально або горизонтально). При цьому на лицьовій стороні виробу, як і при звичайному способі, верхні стібки дивляться в один бік.

  Ідеальна виворіт часто використовується в таких речах, де буде видна зворотна сторона вишивки: серветки, скатертини, рушники, одяг, об’ємні вироби.

  При вишиванні в техніці «ідеальна виворіт» необхідно дотримувати наступні правила:

  1. Правильне закріплення нитки на початку і в кінці роботи (див. МК «Закріплення нитки на канві» ).

  У роботі не слід закріплювати нитку вузликом, оскільки це не самий надійний спосіб закріплення, а при оформленні вузлики можуть деформувати канву.

  2. Всі стібки на виворітній стороні роботи повинні вышиваться в одному напрямку – в горизонтальному або вертикальному.

  3. При вишиванні способом «ідеальна виворіт» не можна забувати про лицьову сторону вишивки: верхні стібки хрестиків повинні лежати в одному напрямку, натяг нитки має бути однаковим.

  4. Перетяжки рекомендується робити не більше 1 см, а також ховати їх під вишитими ділянками. Під незашитыми фрагментами перетяжки краще не допускати, так як при оформленні вони можуть просвічувати через канву.

  5. Важливо не вишивати стежки «наметочним» швом (коли одним рухом протыкаются 2 дірочки канви) – при такому способі вишивання нитка може натягатися нерівномірно і хрестики вийдуть неакуратними.

  Розглянемо основні прийоми вишивання ідеальної вивороту.

  Вишивання квадратної області.

  Робимо перший ряд нижніх стібків, напрямок стібків знизу зліва – направо вгору.

  Переходимо на другий ряд і також вишиваємо тільки нижні стібки. При переході на другий ряд дотримуємося правило вертикальних стібків на вивороті. Напрямок стібків для другого ряду буде зверху праворуч — ліворуч вниз і т. д… Закінчивши вишивати квадратну область нижніми стібками, починаємо вишивати верхні стібки в зворотному напрямку.

  Після закінчення вишивки закріплюємо нитку способом «змійка» або провівши нитка під стібками на лицьовій стороні.

  Готовий фрагмент

  Виворіт готового фрагмента

  Вишивання по діагоналі

  Вишивання по діагоналі для ідеальної вивороту має свої особливості. Розглянемо на прикладі.

  Нижній стібок першого хрестика робимо як зазвичай – з лівого нижнього кута в правий верхній. Далі робимо верхній стібок для другого хрестика з верхнього лівого кута в правий нижній. Продовжуємо вишивати діагональ необхідної довжини, рухаючись вправо вгору.

  Закінчивши виконувати стібки в одну сторону до необхідної довжини, повертаємося назад. Щоб закінчити хрестик з верхнім діагональним стібком, проводимо нижній стібок під вишитим.

  Готовий фрагмент

  Виворіт готового фрагмента

  Вишивання по вертикалі

  Перший стібок робимо з лівого нижнього кута в правий верхній, другий стібок робиться з правого верхнього кута в лівий нижній. Третій стібок робимо з лівого нижнього кута в правий верхній і т. д.

  При русі у зворотний бік стежки робляться аналогічним чином, схематично це виглядає так:

  Кінець нитки закріплюємо методом «змійка» або провівши під вишитими хрестиками з лицьового боку.

  Готовий фрагмент

  Виворіт готового фрагмента

  Зменшення, збільшення хрестиків

  Перший ряд стібків вишиваємо як зазвичай. При переході на другий ряд спочатку верхнім стібком закінчуємо останній хрестик першого ряду, а потім переходимо на другий ряд.

  Аналогічно для другого ряду. В останньому ряду робимо хрестик як зазвичай, повертаємося на другий ряд і заповнюємо фігуру верхніми стібками в зворотному напрямку.

  Готовий фрагмент

  Виворітна сторона готового фрагмента

  Короткий опис статті: вишивання хрестиком схеми

  Джерело: Майстер-клас при вишиванні способом «ідеальна виворіт»

  Також ви можете прочитати