• Вишивання хрестиком схеми

  Паркування при вишиванні хрестиком рядами, МАЙСТЕРНЯ, Журнал П

  17.09.2015

  Парковка при вишиванні хрестиком рядами
  2013-06-11 20:22:37

  Вчимося вишивати методом паркування

  Як вишивати методом «Паркування» хрестиком по горизонтальних рядах.

  Цей спосіб вишивки паркуванням добре підходить для вишивок середньої складності і невеликих розмірів (до 100, 200 символів по горизонталі)

  Але елементи цього методу можна застосовувати і при інших способах вишивання паркуванням.

  1. Напрямок та порядок вишивання

  Розглянемо випадок, коли вишивка йде зверху вниз.

  А рядки вишиваються зліва направо. Як читаємо книгу.

  Вишивка хрестиком увазі, що коли ми вишиваємо кілька розташованих поруч символів, то вишивання починається і закінчується в одному квадраті. З якого символу схеми починаємо, на ньому ж і закінчуємо. За рахунок того що спершу вишиваються всі нижні половинки хрестиків, а потім у зворотному напрямку вишиваємо верхні стібки (закриваємо хрестики).

  Тому при вишиванні паркуванням хрестиком рядами кожен рядок буде завжди починатися з одного боку. В нашому випадку завжди зліва.

  І вишиваємо символи один за одним по черзі до кінця ряду.

  2. Порядок вишивання кожного хрестика

  Точка паркування

  При порядку вишивання зверху вниз кожен хрестик починаємо вишивати завжди з однієї точки. З нижнього лівого кута.

  Враховуємо і те, що найкраще вишивати красиві рівні хрестики виходить коли стібок йдуть з вільної дірочки тканини «Від порожнього до повного»

  І вишиваючи методом паркування рядами ми також залучаємо принцип «Ідеального хрестика». щоб отримати гарне рівне особа вишивки мінімальними зусиллями.

  Тому при парковці, завжди виводимо нитку на обличчя в точці внизу ліворуч в квадратику потрібного символу.

  3. Шлях нитки

  Приблизно так само, як при вишиванні квітам, перед початком вишивання наступного символу ми подумки уявляємо алгоритм руху цієї нитки при вишиванні.

  І вишиваючи парковкою по рядах одразу визначаємо скільки символів цього кольору вийде у нас вишити в цьому рядку і в якому місці краще зробити перехід в наступний ряд. І навіть спробуємо уявити шлях нитки на кілька позицій вниз.

  Ось вишиваємо таку ділянку схеми

  Розглянемо шлях нитки для символу «червоне сердечко» .

  В кінці третього у нас хрестик який зручніше вишити позачергово, коли йдемо по першому рядку. Щоб не робити довгою протяжки вишиваючи третій ряд, і не вводити додаткову нитку цього кольору щоб вишити поодинці.

  Завершуючи перший ряд повертаємося до початку вліво і на наступний рядок паркуем червону нитку на клітинку вниз і вліво.

  Спочатку в одну сторону всі напівхрестик, потім назад закриваємо хрестик верхніми стібками. Нитки поперемінно.

  4. Черговість вишивання нижніх і верхніх стібків хрестиків різних символів в рядку

  Коли однакові символи розташовуються всі разом поспіль, то вишиваємо спершу нижні стібки одного символу, потім верхні і паркуем нитку рядком нижче.

  Але коли в наступному рядку той же символ під першим хрестиком, а в вышиваемом рядку, припустимо, через символ ще кілька хрестиків.

  Тоді якщо вишивати хрестики цілком по черзі повністю, то протяжка в наступний ряд справа-наліво вийде дуже довга (майже горизонтальна) з поверненням.

  Чи доведеться закріплювати і обрізати нитку в кінці першого рядка, а в другому починати нову, що незручно.

  У таких місцях я вишиваю спершу по черзі всі нижні напівхрестик чергуються символів. Виходить кілька полукрестиков різних симвовлов.

  І потім назад справа-наліво так само по порядку закриваю ці напівхрестик другим стібком, і повертаючись у вихідну точку, паркую обидві нитки рівненько і близько рядком нижче.

  Ось ситуація коли йде чергування символів в рядку, а паркувати в сл. ряд бажано під крайній лівий символ, щоб була коротше протяжка.

  На фото момент (див. червоний квадрат на вишивці і на схемі) коли вишиті все тільки нижні напівхрестик всіх символів по порядку один за іншим до кінця ряду, ниточки запаркованы в нижній правий кут (для виконання другого стібка хрестика знизу-вгору-праворуч-ліворуч).

  Далі так само по черзі вишию всі закривають напівхрестик (справа-наліво) і кожну нитку запаркую вже походу в потрібні точки рядком нижче.


  5. Початок вишивки

  Для своєї першої вишивки паркуванням хрестиком рядами я вибрала коло Клейтона «Mountains & Lake», Heritagе

  Підходящий дизайн для навчання тому що верхній перший рядок складається з 16 хрестиків і всього двох символів, і збільшення та ускладнення схеми поступово йде зверху вниз.

  Є можливість освоїтися і звикнути до нового способу вишивання.

  6. Організація ниток-голок в процесі вишивання паркуванням

  Припарковані нитки бажано вирівнювати, витягувати і укладати на тканину так, щоб нитки не плуталися, застромлені голки не заважали вишивати, було видно де потрібна нитка, зручно брати наступну голку.

  Використовую ідеї та поради які дізналася від наших форумчанок.

  1. Валик для втыкания паркувальних голок (просто шматочок флісу складений вчетверо прихопила биндерами бічній натяжки)
  2. Закрутила тканину на раму знизу всередину, а зверху назовні. Внизу вийшло таке поглиблення де увіткнені в валик голки не заважають вишивати.
  3. встромляти Голки намагалася вертикально (паралельно тканини вишивки), ниточу витягувала вниз.

  6. Процес вишивання

  Схема розташовується максимально близько до вышиваемому рядку, щоб символи знаходилися в одній площині з вишивкою. І щоб поглянувши на схему не треба було перефокусувати зір переводячи погляд на вишивку.

  Після того, як вишито черговий рядок, просто закреслюю його однією лінією фломастером або текстовыделителем.

  Зробила собі GEM-наперсток. Чудова штука!

  Використовую цей стежкоукладчик при вишиванні верхніх стібків хрестика

  Нитку закріплюють на початку «в петельку».

  На фото закріпка хвоста в кінці з виведенням на обличчя.

  Виводжу на хвіст особа в рядку який вишиваю, вперед за напрямом вишивання. Вишиваю верхні половинки хрестиків справа наліво. Червона точка — закінчила хрестик і вивела вперед вліво хвіст(у дірочку в середині хрестика через 5-6 клітинок).

  Хвостик просто пригладила трохи вгору до вишивки, і він лежить не заважає.

  Наступної ниточкою (стрілочка) шию далі як звичайно, і походу хвіст ззаду по вивороту прихоплюється виворітними петлями. Дошью стібки до хвостика — відрізаю.

  На початку вишивання припарковані нитки мала довільно.

  Але збільшення складності добре дисциплінує. Коли задействованио багато ниток і голок — порядок дуже допомагає. Звикла вирівнювати і витягати нитку встромляючи голки паралельно під точкою паркування досить легко. Не дуже зручно і паркувати і брати нитку доводиться двома руками. Хотілося б щоб це виходило швидше.

  Спрощую собі роботу: коли вишиваю шматочок з чергуванням в одному напрямку полукрестиками, то голки встромляю куди попало, щоб верхній рукою і швидше.

  Коли доходжу то наступної групи символів, повертаю назад і закриваю нижні стібки по порядку верхніми. І тут вже походу паркую нитку в наступний ряд і тоді втикаю і вирівнюю як годиться

  У підсумку виходить


  7. Парковка фірмових «недокрестиков» Heritagе

  Зводиться до того, що кожен рядок в якому у нас є горизонтальні вузькі хрестики ми як би подумки розглядаємо як два рядка. І вишиваємо так само спершу верхній, а за ним — нижній.

  Міні майстер-клас з картинками

  1. Починаємо новий ряд. Зверху прикріплена схема. Вишиваємо рядок над лінією 4.

  Вишиваю чергуються символи спершу нижні напівхрестик, потім повертаючись назад, по черзі накриваю їх верхніми.

  2. Вишиваю нижні стібки хрестиків чергуються символів «S» і «білий ромб». Доходимо до перших недокрестиков. «Білий ромб» виводимо нитку в початок першого вузького горизонтального хрестика і залишаємо. На одну нитку тканини вище у нас припаркована з минулого ряду ниточка для вишивання верхнього недокрестика в цьому квадратику символу «Біле сердечко»

  3. «Білий ромб» висить чекає.

  Вишиваємо нижні стібки наступного символу «біле сердечко». Починаючи з двох недокрестиков і закінчуючи одним верхнім недокрестиком.

  4. Відразу вишиваємо і закривають стібки всіх хрестиків і недокрестиков символу «біле сердечко».

  Цей символ вишитий.

  5. Повертаємося назад до попереднього символу «білий ромб».

  Ми зупинилися припаркувавши нитку в початок першого недокрестика. Так як в цих клітинках верхні недокрестики вже вишито, спокійно «від порожнього до повного» робимо два нижніх стібка вузьких хрестиків, і закінчуємо рядок нижніх стібків символу «білий ромб»

  6. Повертаючись (справа наліво) вишиваємо верхні стібки всіх символів «білий ромб» починаючи з двох недокрестиков.

  Шматочок рядка вишитий, нитки припарковані поруч нижче.

  7.Наступний символ знову «білий ромб» вишиваємо нижкние стібки починаючи з першого нижнього в квадратику неджокрестика.

  Так само доходимо до квадратика з подвійним символом і паркуем нитку в початок нижнього недокрестика (щоб спершу вишити верхній (символ «плюсик»)

  8. далі за тим же принципом. Вишиваємо нижні стібки символу «плюсик» починаючи з вузького хрестика.

  9. Справа наліво закриваємо верхні стібки.

  Символ «плюсик» вишитий.

  10. Тепер вышив нижній стібок недокрестика символу «білий ромб», повертаємося справа наліво закриваємо хрестики.

  Ще шматок ряду вишитий, дісталися до символу «чорний квадратик»

  11. Далі шматочок вишивається як зазвичай: нижні половинки.

  12. Назад — верхні половинки хрестиків.

  13.Наступний символ «чорний квадратик» знову у нас недокрестики в кінці. Так само доходимо полукрестиками до квадратика з вузькими хрестиками

  14.Вишиваємо нижні стібки верхніх недокрестиков (символ «Х»), і далі там чергуються символи, тому дошиваем всі полукресты до кінця ряду.

  15. Справа наліво вишиваємо верхні стібки хрестиків повертаючись назад до клітинці двома вузькими хрестиками. Верхній узкокрестик вишитий.

  16. І спокійно вишиваємо нижні стібки недокрестиков «від порожнього до повного».

  17.Закриваємо останні хрестики.

  Рядок вишитий!

  Це у нас горизонтальні узкокрестики, які створюють нам як би подвійні ряди, так само як і звичайні рядки вшиваємо спершу верхні узкокрестики в клітинах, а потім нижні.

  А з вертикальними недокрестиками взагалі проблем немає. Вони просто вишиваються по порядку в своєму ряду.

  8. Плюси і мінуси паркування гоорионтальными рядками в поєднанні з методой вишивання ідеальних хрестиків

  Вишивати методом паркування мені сподобалося, буду вишивати хрестиком та інші вишивки.

  Обличчя виходить красиввым, всі хрестики рівненькі виходять без зайвих зусиль.

  Вишивати хрестик «від порожнього до повного» дуже комфортно.

  Не доводиться проштовхувати голку знизу в дірочку їх кторой вже виходить 6 ниток, не треба втискати хрестики між вже вишитими раніше, як при вишиванні за кольорами.

  Ниток йде трохи побільше.

  Сам процес вишивання – трохи повільніше.

  Але зате не треба витрачати час на розфарбовування символів схеми перед вишиванням, а коли рядок вишитий — дуже швидко просто зачеркиваем лінію на схемі.

  Не потрібно шукати пропущені символи.

  І ймовірність помилок при вишиванні зводиться практично до нуля.

  Виворіт виходить все-таки нерівномірніше. Там де ділянки одного символу — чарівні вертикальні палички з рідкісними диагональками переходів, а от там де мішанина символів — виворіт щільніше.

  По вивороту всі протяжки і кроки між символами – діагональні, щоб початок хрестика завжди йшло з однієї точки і з вільної дірочки.

  Тому виворіт виходить така. майже гобеленова.

  Але якщо особа вишивки у нас в пріоритеті, то ці невеликі минусики цілком виправдані!

  І суто особисті відчуття. Все-таки мені нудно вишивати довгими рядами. відчуваю себе. принтером.

  Не впевнена що захочу вишивати паркуванням рядами велику вишивку.

  Для більш складною, багатобарвною і великих розмірів вишивки краще підійде «Діагональна парковка».

  Продовження буде!

  Короткий опис статті: вишивання хрестиком схеми

  Джерело: Парковка при вишиванні хрестиком рядами — МАЙСТЕРНЯ — Журнал «П’ЯТНИЦЯ»

  Також ви можете прочитати