• Схеми для вишивки хрестиком

  Словянські схеми вишивки оберегів

  15.09.2015

  Як правильно вишивати слов’янські обереги?

  Зміст:

  Для давніх слов’ян захисна магія займала особливе місце. І створення оберегів було дуже популярним заняттям. Практично від будь-якої біди допомагали уберегтися спеціальні слов’янські вироби, створені своїми руками, подаровані чи знайдені.

  Вишивка оберіг – величезний потенціал, який можна використати на власний розсуд. Як правило, вишивка оберегів здійснюється у відповідності зі строгими правилами, дотримання яких обов’язково.

  Слов’янські схеми використовувалися для захисту домашнього вогнища і могли містити зображення вогню, будинки, богині Макоша. Здійснювалося вишивання хрестом. Даний метод дуже популярний і в наші дні. А створені у відповідності з традиціями слов’ян національні вишивка обереги можуть використовуватися і в сучасному суспільстві.

  Правила створення магічних предметів

  Для давніх слов’ян виготовлення магічних предметів, які оберігали їх від різних проблем, було священним заняттям. Вдавшись до досвіду наших предків, можна власноруч зробити ефективний і дієвий оберіг вишивка.

  Головні вимоги при створенні слов’янських магічних предметів, які необхідно вишивати:

  • вибір схеми.

  До вибору схему потрібно підійти з особливою увагою. Для початку варто проаналізувати, з якою метою виготовляється вишивка оберегів. Залежно від цілей підбирається найбільш відповідна схема. Окремі обереги вишивка можуть захищати від негативного впливу, злих людей, а інші – ще й притягувати удачу, благополуччя, любов, здоров’я і інші блага.


 • вибір матеріалу і ниток для вишивки.

  Підбір схеми – не єдине підготовчий захід. Вибираючи тканину, колір і нитки, віддайте перевагу тому, що вам подобається. При дотику до матеріалу повинні виникати тільки приємні емоції, кольори також повинні подобатися. Найчастіше слов’янські схеми містять червоні, сині та зелені кольори.

 • процес вишивання.

  Слов’янські обереги вишивка повинні виготовлятися тільки в тому випадку, якщо цей процес подобається людині і доставляє задоволення. Якщо вишивка неприємна, то краще всього виготовити інший оберіг. Майстриня повинна займатися рукоділлям тільки тоді, коли серце велить. Якщо немає настрою або просто не хочеться, не варто мучитися і робити через силу. Вишиваючи з задоволенням, людина продовжує традицію давніх слов’ян, наділяючи оберіг величезною силою і позитивною енергетикою.

 • зберігати нитки, тканину та інші пристосування потрібно в одному місці.

  Підготуйте заздалегідь місце, де будуть знаходитися всі необхідні приналежності для вишивки. В цьому місці має бути просторо і світло, але в той же час незакінчена виробі повинна бути захищена від сторонніх поглядів.

 • вишивка обереги повинна супроводжуватися позитивними думками, можливо мріями.

  А якщо робиться вишивка оберегів на подарунок, то в процесі слід як би вшивати побажання в полотно. Думаючи про щастя, благополуччя, любові, майстриня заряджає позитивною енергією оберіг.

 • дбайливе ставлення.

  В процесі виготовлення і коли вишивка обереги готові, слід акуратно і уважно ставитися до магічного предмету. Зберігати такий оберіг слід в чистому місці, де завжди порядок. А якщо ця вишивка оберегів для постійного використання, то вона повинна бути на видному місці.

 • прочитання молитви.

  Коли вишиті обереги готові, рекомендується прочитати тричі молитву «Отче наш», тримаючи магічний предмет в руках. Крім того, дану процедуру рекомендується повторювати близько одного разу на місяць.

 • Дотримуючись цих нескладних правил, вишивка обереги вийдуть дієвими і сильними і допоможуть поліпшити життя, надавши позитивний вплив на всі сфери.

  Нитки для створення магічного предмету

  Для давніх слов’ян вишивка обереги грали величезне значення. На дію магічного предмета чинив певний вплив тип нитки:

  Відмінно підходить для виготовлення візерунків, які спрямовані на збереження ясності розуму, залучення удачі в робочій сфері і досягнення поставлених цілей.


 • бавовна.

  Чудово підходить для постійного захисту від чорної магії і негативного впливу.

 • шерсть.

  Допомагає позбутися від псування і пристріту, коли людина відчуває на собі присутність даних впливів.

 • льон.

  Надає заспокійливу дію і рекомендований для вишивки солярних символів.

 • Колір візерунка

  Вишивка оберегів передбачає серйозне ставлення і до вибору кольору майбутнього візерунка.

  • червоний – потужний оберіг і успіх у всіх починаннях, а також в особистому житті;
  • жовтий – здоров’я, радість і удача;
  • зелений – зв’язок з природою, спокій і сила;
  • помаранчевий – налагодження нових контактів, зв’язків і пошук друзів;
  • блакитний – зміни в житті, нова дорога;
  • синій – спокій і умиротворення;
  • коричневий – успіх;
  • фіолетовий – гармонія і віра;
  • чорний і білий – інтуїція;
  • пастельні тони – закінчення пошуків, світ.

  Схеми, які допомагають уберегтися від різних неприємностей, робляться в червоно-помаранчевої гамі. Від зрад і зради також підійдуть яскраві червоні відтінки, включаючи жовтий. Для дітей рекомендуються вишиті обереги в чорно-червоних тонах. Фінансове благополуччя, як правило, залучається візерунком, де вишивка обереги зеленого кольору.

  Магія житла

  Вишивання хрестом споконвіку вважалося мистецтвом, а вишиті обереги – ефективним захистом від темних сил. Практично у всіх будинках слов’ян був спеціальний оберіг так званого домашнього вогнища. Цей магічний предмет охороняв спокій і благополуччя всієї родини і вдома.

  Як правило, хрестом можна вишити для захисту домашнього вогнища вогонь. Вишивка обереги вогню повинна бути червоно-оранжевого кольору. Полотно рекомендується розташувати у вітальні або на кухні. Також символом домашнього вогнища вважається зображення на полотні будинку.

  Навколо будинку вишивається гарний сад, чи дерево, які будуть символом здоров’я і благополуччя. На полотнах домашнього вогнища дерево може бути знаком продовження роду. Солярні знаки — символи вічності і цілісності, спіралі – знаки мудрості і інтуїції, а квадрати залучають матеріальний достаток і благополуччя.

  Покровителька домашнього господарства

  У культурі древніх слов’ян широке поширення отримав символ Макоша і схеми його зображення. Він позначає зв’язок з творчістю, родючість, домашній вогнище. Як правило, Макоша вважають жіночим оберегом, покровителькою рукоділля, будинки, господарства і долі.

  Макоша, вишита хрестом, принесе в дім радість, достаток і благополуччя. А майстрині вона обіцяє міцне здоров’я, талант добре вести господарство. Крім того, вишивка обереги жіночого типу наділяють жінку інтуїцією і передбаченням. Схеми символу Макоша – червоний ромб з рисочками і крапками. Червоний колір Макоша також посилює обереговое дію.

  У давніх слов’ян в пошані була богиня Макоша, оскільки культ її сходить до найдавнішого культу землеробства. Вишивка обереги із зображенням Макоша – символ жіночого начала, знак матері всіх слов’ян. Зв’язується Макоша з водою, і в давнину дівчата кидали вінки у струмок або річку, поклоняючись цієї богині. Дані вишивка обереги носити з собою не можна, у слов’ян було прийнято розміщувати полотно з символом у будинку. Перебуваючи вдома, оберіг захищає і майстриню, і всю її сім’ю.

  Вишивка обереги використовувалася ще нашими предками. Для слов’ян різні схеми вишивання хрестом несли особливе значення. Візерунки богині Макоша, образ домашнього вогнища, захист будинку – кожен окремий магічний предмет мав свою силу і своє місце розташування. Вишивка оберегів для домочадців і вдома, для захисту і підтримки домашнього вогнища повинна проходити в спокійній обстановці, а майстриня повинна бути в гарному настрої. Ці умови – запорука ефективності магії.

  Короткий опис статті: схеми для вишивки хрестиком Вишивка оберіг – величезний потенціал, який можна використати на власний розсуд. Візерунки богині Макоша, образ домашнього вогнища, захист будинку – кожен схема вишивка оберіг слов’янський дім вишитий хрест домашнє вогнище макоша

  Джерело: Слов’янські схеми вишивки оберегів

  Також ви можете прочитати