• Різне

  Види плетення ланцюжків і браслетів із золота

  16.09.2015

  Види плетення ланцюжків і браслетів із золота

  Навряд чи хто-небудь буде сперечатися, що ювелірні ланцюжки та браслети є найбільш популярними і поширеними прикрасами. Їх використовують сотні мільйонів жінок і чоловіків у всіх країнах світу. Не рідко такі ювелірні вироби можна побачити і на дітей різних вікових груп. Повсякденне носіння золотого ланцюжка нікого не дивує і вважається звичайним явищем, що не дивно, якщо врахувати незліченна безліч різновидів золотих браслетів і ланцюжків. Використовуються золоті та срібні ланцюжки не лише для утримування ювелірних підвісок, натільних хрестиків і фамільних медальйонів, але і як окремі елементи цінних натільних прикрас. Витончена красива золотий ланцюжок і браслет з ідентичним способом плетіння дозволяють отримати унікальні комплекти ювелірних прикрас для різних урочистостей та святкових заходів.

  ланцюга ручного плетіння

  ланцюга автоматного плетіння

  Види плетінь

  Способів плетіння золотих ланцюжків існує дуже багато, проте серед цих технологій можна виділити ряд традиційних способів, які мають спільні характеристики і дозволяють отримати ідентичні за зовнішнім виглядом ювелірні вироби. Широке різноманітність методів плетіння дозволяє кожній людині створити власний стиль і образ, виходячи з його фінансових можливостей і особистого смаку. Кожен із способів плетіння ланцюжків має своє унікальне ім’я, яке сформувалося в середовищі майстрів-ювелірів протягом багатьох століть. Давайте розглянемо основні способи плетіння золотих ланцюжків і браслетів.

  Ланцюжок Кайзер (Кардинал, Бісмарк)


  Однією з найпоширеніших і водночас найбільш складних технологій плетіння золотих браслетів і ланцюжків є так звана технологія Бісмарк, яку також часто називають Кайзер або Кардинал. Виготовлений за такою технологією ланцюжок являє собою своєрідну ексклюзивну доріжку з дорогоцінного металу, що складається з двох, трьох і більше рядів. Золотий ланцюжок Бісмарк – це масивне і респектабельне ювелірний виріб, яким характерна висока міцність і надійність з’єднань ланок. Виготовлена по технології Кардинал ланцюжок або браслет вважається класичним прикрасою для чоловіків і жінок. Ювелірні вироби, сплетені за таким принципом, в сутності, лідирують серед аналогічних прикрас, оскільки вважаються найбільш привабливими і стильними.

  Якірний плетіння браслетів і ланцюжків


  Ще одним не менш поширеним способом плетіння золотих ланцюжків і браслетів є метод якірного плетіння. Готове ювелірний виріб, виконане за такою технологією, являє собою послідовно з’єднані і відполіровані ланки, подібно принципом з’єднання цієї якірний ланцюга. Іншими словами, парні ланки розташовані в одній площині, а непарні – до іншого. Дуже міцні і чудові ззовні золоті якірні ланцюги отримали найбільше поширення серед чоловіків та юнаків. Перевагою ланцюжків, виготовлених якірним плетінням, є висока надійність і простий догляд. Простий принцип виготовлення і нехитра конфігурація ланок такого ювелірного виробу є найкращими характеристиками для використання ланцюжка укупі з натільним хрестиком або медальйоном.

  Панцирні (стрічкове) плетіння золотих ланцюжків


  Дана технологія виготовлення ювелірних прикрас користується такою ж майже популярністю, як і два попередніх описаних способу плетіння золотих ланцюжків. Надійно з’єднані ланки золотих ланцюжків панцирного типу розташовані в одній площині. Така ланцюжок шліфується з двох сторін і являє собою плоске ювелірний виріб, який зручно носити на шиї або руці, оскільки при носінні браслети та ланцюжки такого типу не перекручуються і не вивертаються. Найбільше поширення технологія панцирного плетіння золотих ланцюжків отримала у сфері виробництва чоловічих золотих прикрас, оскільки дозволяє створити потужні масивні золоті ланцюги з високою міцністю з’єднання ланок. Що стосується розміру і форми самих ланок, вони можуть бути найрізноманітнішими. Тому кожен чоловік може підібрати для себе найбільш оптимальний варіант панцирної золотого ланцюжка.

  Плетіння ланцюжка Нона (Фігаро)


  Це одна з багатьох різновидів панцирного способу плетіння золотих ланцюжків і браслетів. Цей метод з’єднання ланок вважається одним з найбільш цікавих і незвичайних. Готове ювелірна прикраса має лаконічним витонченим дизайном і відмінно підходить для носіння натільного хрестика, хоча дуже часто ланцюжка Нона застосовуються як окреме прикраса. У даному способі ланки довгастої форми періодично поєднуються і переплітаються один з одним. При цьому використовуються упереміш великі ланки, усередині яких розташовані ланки маленьких розмірів. Це надає ювелірним прикрасам особливої краси і неповторності.

  Плетіння ланцюжка Кобра (Снейк)


  Виготовлена таким способом золотий ланцюжок створює враження цілісності і безперервності з чіткими контурами з’єднання ланок. Ланцюжки, сплетені способом Кобра, відмінно доповнять ділової офісний стиль одягу чоловіків і жінок.

  Ланцюжки типу Мотузка (Джгутик)


  Це особливий тип прикрас, оскільки ланцюжка з таким способом плетіння різко відрізняються від інших ювелірних виробів своєю щільністю з’єднання дрібних ланок, наче збиті в одну суцільну мотузку. Золоті ланцюжки, сплетені за технологією Джгутик, є універсальними прикрасами і можуть застосовуватися окремо або разом з натільними медальйонами або хрестиками.

  Плетення ланцюжків Лисячий Хвіст (візантійське плетіння)


  Це один з найбільш бажаних типів золотих ланцюжків серед жінок, оскільки крім своєї ажурною привабливої зовнішності такі прикраси здатні переливатися під час руху або обертання. Ланцюжки Лисячий Хвіст, як і сплетені методом Мотузка, належать до групи панцирних плетінь.

  Плетення ланцюжків типу Ромб


  Один з найбільш вишуканих типів золотих ланцюгів з ланками ромбовидної форми, розташованими всередині один одного. Завдяки специфічній технології створення золотих ланцюжків Ромб виходить чудовий об’ємний візерунок. При цьому ромб може бути одинарним, подвійним або потрійним. Ці ювелірні вироби відносяться до універсальних і підходять для людей різної статі і віку. Завдяки класичному способу з’єднання ланок, такі ланцюжки та браслети завжди затребувані.

  Золоті ланцюжки типу Пітон (Італійка)


  по суті, це ускладнена різновид технології плетіння Бісмарк (Кайзер), однак у такого типу ювелірних прикрас є свої переваги, що полягають в більш жіночному ексклюзивному вигляді і своєрідному мерехтінні під час руху.

  Плетення ланцюжків типу Венеція


  Золоті вироби цього типу являють собою різновид якірного плетіння, в якому застосовуються плоскі широкі прямокутні або квадратні ланки. Вони з’єднуються послідовно в протилежних площинах, як і всі інші аналогічні ланцюжка якірного типу.

  Ланцюжки типу LOVE


  Як очевидно з назви, ланки таких золотих прикрас нагадують своєю формою маленькі сердечка, з-за чого, власне, даний спосіб плетіння і отримав свою назву. Це легке повітряне ажурне плетіння, позірна візуально легким і романтичним. Найбільшим попитом золоті ланцюжки LOVE користуються у представниць слабкої статі.

  Плетення ланцюжків методом Сінгапур


  Золоті ланцюжки і браслети Сінгапур відносяться до класу панцирних виробів зі складною спіралевидної структурою, що забезпечує блиск при обертанні в променях світла.

  Плетіння Роза (Кураж)


  Вони належать до ювелірних виробів виключно ручної роботи. Їх ланки складаються не з звичайних колечок, а являють собою закручені спіральки. Така технологія плетіння забезпечує готовому прикраси шикарний дивовижний вид і надає додаткового обсягу.

  Плетіння Фараон


  Одне із самих надійних і довговічних типів з’єднання ланок. Ланцюжки Фараон стійкі до стирання ділянок ланок, за рахунок чого характеризуються особливою міцністю. Такі золоті прикраси відмінно підходять як чоловікам, так і жінкам. Багатий візерунок ланцюжків даного типу дозволяє використовувати їх окремо чи спільно з різноманітними підвісками.

  Колос


  Можна сказати, що золоті ланцюжки з плетінням Колос віддалено нагадують технологію Лисячий Хвіст. Однак ланки при такому способі плетіння розташовуються в одному напрямку. За своїми характеристиками та перевагами серед шанувальників ювелірних прикрас ланцюжки та браслети Колос теж нагадують візантійський плетіння.

  Золоті ланцюжки Черепашка


  Завдяки пластинчастої структури, що нагадує панцир черепахи, вони володіють особливим ексклюзивним виглядом. Однак їх привабливість і висока міцність в деякій мірі забарвлюється тим, що пластинки мають властивість чіплятися за одяг і псувати її поверхню. Тому плетіння технології черепашка краще всього підходить для носіння на шиї влітку, коли можна виключити контакт з одягом.

  Короткий опис статті: плетення ланцюжків із золота

  Джерело: Види плетення ланцюжків і браслетів із золота

  Також ви можете прочитати