• Набори для вишивання хрестиком

  Вишивання хрестом, матеріали та інструменти

  26.09.2015

  Вишивання хрестом — матеріали та інструменти


  Мистецтво вишивки хрестом з’явилося ще при первісному ладі, з тих пір пройшло чимало часу. Інструменти для вишивки зазнали величезні зміни, від кам’яної голки до сучасної металевої голки.

  У середні віки було дуже модно займатися вишиванням. Вміння вишивати було обов’язковою вимогою для освіченої дівчини. Саме тоді у кожної вишивальниці з’явилися свої іменні набори інструментів для вишивання. Вони були витончені і красиві.

  Голки для вишивання.

  Для вишивки хрестом найчастіше використовуються голки з затупленим краєм, і великим вушком. Товщина голок залежить від щільності тканини, на якій вишивають. Наприклад, для вишивання по канві Aida-14 використовують голки номер 22-24, для Aida-16 голки номер 24-26, для канви Aida-18 голки номер 26.

  Чим більше номер голки, тим менше її товщина. Для вишивки з льону або бавовни використовують голки з гострим кінчиком.

  П’яльці для вишивання.

  П’яльця незамінна річ для будь-вишивальниці. Якщо ви хочете отримати рівну і красиву вишивку вам не обійтися без них. П’яльця використовують для натягу тканини. Натягуючи тканину треба уникати зморшок і деформації тканини.

  Розрізняють кілька видів п’ялець:

  1. Дерев’яні – зроблені повністю з дерева, з металевим гвинтом. Складаються з двох деталей: Зовнішній і внутрішній;

  2. Пластикові – за будовою схожі з дерев’яними, тільки зроблені з пластику. Гвинт так само пластиковий.

  3. Круглі – являють собою два обруча різних діаметрів. На нижній обруч накладається канва і притискають зверху другим, і затягуються гвинтом.

  4. Квадратні – прямокутна рамка, яка складається з двох планок, між якими натягується тканина.

  5. Верстати для вишивання – це дерев’яна прямокутна або кругла рамка, розташована на підставці або ніжках.

  Нитки для вишивання.

  Для вишивання використовують бавовняні, шовкові або вовняні нитки. Зазвичай вони складаються із шести додавань і легко розділяються. Останнім часом з’явилися і металеві нитки різних кольорів. Нитки різних виробників мають різну кольорову гаму і якість матеріалів.

  Тканини для вишивання.

  Спеціальна тканина для вишивання, називається канва. Канва являє собою тканину з почергового перетину ниток, яке утворює осередки.

  Існує кілька видів канви: проста одинарна канва, подвійна, килимна, крупноклеточная канва, і пластикова. Щільність канви позначається цифрами, наприклад АЇДА 14 має щільність 5,5 клітинок на сантиметр. Чим більше номер канви, тим більша її густина.

  Іноді для вишивки хрестом використовують тканину з парним перетином нитки, наприклад класичне льняне або бавовняне полотно. Для вишивання малюнка на одязі можна використовувати і продергиваемую канву. Її особливість у тому, що після закінчення роботи її легко можна видалити, шляхом продергивания.

  Ще одним видом канви, є канва з малюнком. На канву друкарським способом наноситься малюнок. Незручність такої канви в тому, що малюнок часто не збігається з клітинками і не змивається при пранні.

  Лупи і лупи з підсвічуванням.

  Для людей зі слабким зором зручно використовувати лупу для збільшення окремої ділянки роботи. Лупи бувають настільні, які кріпляться до столу, верстата або пяльцам спеціальної защібкою. Також є лупи і на мотузочці, які вішаються на шию. Їх незручність в тому, що коли ви дихаєте, лупа то піднімається, то опускається. У більшість луп вбудовані лампочки, що допомагає краще висвітлити потрібну ділянку роботи.

  Ножиці для вишивання.

  Ножиці для вишивання повинні бути гострими. Існують спеціальні ножиці: з кривими кінчиками або можна використовувати невеликі плоскі у виді затиску. Вони дозволяють обрізати нитку як можна ближче до тканини, і тим самим уникати непотрібних стирчать кінчиків.

  Маркери.

  Для перенесення малюнка або разлиновки канви зручно користуватися спеціальними смывающимися маркерами. Маркери бувають різних кольорів. Так само бувають маркери у вигляді олівців або фломастерів. До вибору цього інструменту, необхідно підходити як можна акуратніше. Справа в тому, що дешеві маркери можуть не змитися і навіть пофарбувати всю вашу роботу.

  Органайзер для зберігання ниток.

  Нитки зручно зберігати в різних органайзерах. Органайзер – це коробка або ящик, у якому зберігаються нитки, розсортовані за номерами і квітам. Для зберігання нитки намотують на картонну або пластикову основу і зверху надписують фірму і номер нитки. Так само в органайзерах можна зберігати й палітри, які використовуються при вишиванні. Палітра – це колірний набір ниток з умовними позначеннями, необхідний при вишиванні того чи іншого візерунка.

  Не зайвим буде при вишиванні скористатися сантиметром, для вимірювання необхідної канви.

  Руки вишивальниці надійно захистить наперсток. При вишиванні гострою голкою, часто раненими пальці об гострий кінчик голки, що б уникнути цього використовуйте наперстки.

  Короткий опис статті: набори для вишивання хрестиком Рукоділля та хобі. Майстер-класи з виготовлення виробів і виробів ручної роботи. Різні хобі та захоплення пов’язані з ручним творчістю. рукоділля, хобі, вироби, творчість, руки, ручне, ручної роботи, майстер-клас, вироби, захоплення

  Джерело: Вишивання хрестом — матеріали та інструменти

  Також ви можете прочитати