• Різне

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  07.07.2016

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  January 14, 2015

  Вишивка гладдю улюблена рукодільницями від мала до велика. Захоплення нею дозволить проявити свої творчі здібності і приємно провести час. Якщо ви знайдете прості схеми для вишивки, можна сміливо починати роботу, і не важливо, скільки вам років.

  Гладдю можна прикрашати одяг для дорослих та дітей, рушники, штори, наволочки, серветки, скатертини. Різні аксесуари і предмети інтер’єру виглядають набагато багатшими, якщо вони прикрашені вишивкою. Листівки, невеликі картинки — це милий подарунок, який може зробити своїми руками навіть дитина. Відмінне завдання для дитячої творчості — вишивка гладдю. Схеми для початківців доступні в інтернеті і журналах. Досвідчені вишивальниці створюють цілі картини. Звичайно, такі роботи вимагають часу і копіткої праці.

  Але навчитися вишивати гладдю нескладно, потрібно лише трохи терпіння і знання секретів.

  Відмітні особливості вишивки гладдю

  Гладь — одна з улюблених рукодільницями технік вишивання, вона дозволяє створювати неймовірно реалістичні композиції.

  Вона являє собою щільно прилеглі стібки, які повністю покривають полотно. Напрямок стібків може бути різним, від цього залежить ефект. Вишивати гладдю складніше, ніж хрестом, але зате ця техніка дозволяє робити витончені фрагменти і точну передачу деталей і колірних переходів. При вишивці гладдю прийнято спиратися на схеми, але досвідчені майстрині з часом можуть творити, не використовуючи їх.

  Почніть з простих мотивів для початківців, і ви досить швидко освоїте цю техніку. Квіти — улюблена багатьма вишивка гладдю. Схеми являють собою контур малюнка, який згодом заповнюється стібками згідно інструкції.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Поради початківцям вишивальницям

  Дивлячись на прекрасні роботи майстринь, починаюча рукодільниця мріє скоріше навчитися створювати такі шедеври. Це цілком можливо, але діяти потрібно по кроках.

  Основа основ — навчитися виконувати різні види швів і стібків. Відмінний початок — проста вишивка гладдю. Схеми для початківців часом елементарні, але вони дозволяють відмінно натренуватися на невеликих деталях. Пройде час, і ви будете інтуїтивно виконувати колірні переходи, навіть не заглядаючи в схему.

  Для вишивки гладдю вам будуть потрібні наступні матеріали:

  • тканина-основа;
  • п’яльця;
  • голка для вишивання;
  • нитки (як правило, муліне);
  • спеціальні маленькі ножиці;
  • наперсток для захисту пальців.

  Як підібрати голку і нитки для вишивки гладдю

  Для вишивки гладдю годяться практично будь-які нитки. Для тонких тканин беруть бавовна і шовк.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  найпоширеніші нитки для вишивання гладдю — муліне. Кожна нитка (пасма) складається з 6 тонких ниточок, які легко розділити і використовувати окремо. Виробники муліне пропонують саму широку палітру — до 400 відтінків.

  На щільних тканинах добре виглядає бавовняна нитка «Ірис» або шерсть, але кількість відтінків дуже нечисленне. Швейні нитки для вишивки гладдю не використовують через їх сильною скрученості.

  Що стосується підбору голок, тут немає особливих вимог, потрібно лише спиратися на товщину нитки і тканини. Більш тонке полотно-основа зажадає вишивки в 1-2 нитки муліне. Слідкуйте за тим, щоб вушко голки не було занадто широким, щоб не деформувалася тканина. Більш грубі полотна вишивають повної пасмой муліне або вовною.

  Номери голок для вишивки тонких тканин — 1-3, для щільного бавовни — 4-8 номер, для щільної вовни — 9-12.

  Правила вишивки гладдю

  1. Досить щільна тканина (не трикотаж). У разі вишивки на трикотажі використовуйте флізелін або інший ущільнювач, які можна потім обрізати. Якщо тканина натягнута добре, малюнок не буде деформуватися.
  2. Способи перенесення малюнка: копірка, калька, спеціальні змиваються маркери. Можна використовувати термопереводной олівець чи готовий малюнок, який переводять на основу за допомогою праски.
  3. Ретельно закріплюйте тканину у п’яльцях.
  4. Переважні нитки — муліне або шовк. Карти відтінків відомих виробників — DMC, Madeira, Anchor — налічують сотні найменувань і дозволять підібрати та виконати найтонші переходи, особливо якщо це вишивка гладдю квітів. Схеми потрібно вибирати перевірені, тоді ваша робота буде неймовірно реалістичною.
  5. Контур малюнка повинен бути прихований, тому вишивайте, трохи виходячи за його межі.
  6. Стібки повинні щільно закривати матеріал, щоб його не було видно.
  7. Різні напрямки стібків дозволять досягти цікавих колірних ефектів.

  Де шукати схеми вишивки гладдю для початківців

  Якщо ви вирішили вчитися вишивці гладдю самостійно і купили все необхідне, можна легко знайти безліч схем в книгах по рукоділлю. Покрокові майстер-класи докладно описують, як виконувати роботу. Схеми для вишивки гладдю — квіти — залишаються найпопулярнішими вже довгий час. Можна знайти варіант на будь-який смак.Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Безліч книг для початківців рукодільниць присвячено такого виду творчості, як вишивка гладдю. Схеми прекрасно ілюстровані, тому з ними дуже зручно працювати, особливо якщо ви перебуваєте поза домом.

  Також у продажу можна знайти готові набори для початківців, у них вже є нитки потрібних кольорів, закріплені на органайзері, детальна схема, тканина, голка.

  Технологія вишивки простий гладдю

  В простій гладі стібки виконуються паралельно один одному, вони щільно заповнюють деталь, при цьому краї малюнка рівні. Один з видів рукоділля, який вимагає особливої акуратності — це вишивка гладдю. Схеми виглядають простими, але виконання мотивів вимагає точності.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Проста гладь двостороння, тому лице і виворіт виробу виглядають однаково. Це дуже красиво виглядає і дозволяє використовувати цю техніку повсюдно. Кінці нитки ховаються під основним полотном стібків, але вузли при цьому не робляться.

  Закріплення нитки виконується так. Усередині елемента потрібно зробити кілька стібків «вперед голку», потім протягнути нитку так, щоб кінець залишився на поверхні малюнка. Далі стібки вишивки закриють кінець нитки, і його не буде видно.

  Прості схеми для вишивки: квіти

  Після того як робоча нитка закріплена, виконується основний візерунок щільними стібками, точно по лінії малюнка. Це вимагає акуратності і терпіння.

  Стібки можуть накладатися під різним кутом, але завжди паралельно один одному. Слідкуйте за натягом нитки.

  Квіткові мотиви — дуже популярна вишивка гладдю. Схеми відрізняються великою різноманітністю, різного рівня складності.

  Наприклад, можна вишити нескладний квітка із застосуванням кольорових ниток.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Початок роботи — центр квітки. Використовуємо просту гладь, точно так само виконуємо листочки. Вусики вишиваємо стебельчатым швом. В результаті ви отримаєте гарний гладкий двосторонній малюнок.

  Безсумнівно, у вас все вийшло на «відмінно»!

  Прості схеми для вишивки гладдю дозволять початківцям майстриням відчувати себе впевнено.

  Вишиваємо квітка маку

  Сьогодні стає популярна вишивка гладдю — маки. Схеми цих чудових квітів буває важко знайти. Нижче представлена покрокова інструкція, яка дозволити вишити мак початківцям майстриням. Техніка виконання — китайська гладь.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  1. Переводимо малюнок на тканину.
  2. Підбираємо нитки різних відтінків, гармоніюють між собою. Квітка — червоний і чорний, для стебел і листя — зелений.
  3. Червоними нитками вишиваємо квітки і бутони.
  4. Зеленим кольором виконуємо стебла (стебловий шов) і листочки (проста гладь). Напрямок вишивки — як на фото.
  5. Вишиваємо чорною ниткою центральні частини квіток.

  Готово!

  Це найпростіший спосіб вишити мак. Можна використовувати колірні переходи, якщо ви майстриня зі стажем.

  Прикраса одягу

  найпопулярніший мотив для прикраси одягу — вишивка гладдю квітів. Схеми можуть бути найпростішими, але результат просто приголомшливий. Народні костюми здавна прикрашалися багатою вишивкою. Популярні схеми вишивки гладдю на одязі дозволять перетворити сучасні речі в ультрамодні всього за пару годин.

  Наприклад, прикрасимо вишивкою гладдю просту футболку, будемо використовувати квітковий мотив.

  Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Нам знадобляться:

  • біла футболка ;
  • схема для вишивки гладдю;
  • муліне;
  • невеликі пластмасові п’яльця;
  • змивається маркер для перекладу малюнка;
  • голка;
  • п’яльця.

  Переносимо схему методом «на просвіт» з допомогою маркера. Закріплюємо тканину у п’яльцях і приступаємо до вишивки.

  Спочатку виконуємо вишивку гілочок, шов «вперед голку».

  Контури листя обходимо стебельчатым швом, потім заповнюємо їх простий гладдю.

  Квіти також вишиваємо простий гладдю згідно зі схемою.

  Коли весь візерунок у п’яльцях виконаний, переміщаємо їх на нове місце.

  А ось і результат: модна вишита футболка.Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Одяг, оздоблений вишивкою, має особливий характер, адже вона неповторна. Це прекрасний подарунок для близьких людей або для себе коханої.

  Таким чином, вишивка гладдю — чудесне рукоділля, які подарує вам чимало приємних хвилин.

  Короткий опис статті: вишивання гладдю схеми Вишивка гладдю – чудова техніка, що дозволяє створювати дуже реалістичні, «живі» малюнки. Початківці рукодільниці знайдуть у статті багато простих схем з докладним описом. Ми поділимося секретами, які допоможуть новачкам робити акуратні роботи. вишивка гладдю схеми вишивка гладдю схеми для початківців вишивка гладдю квітів схеми

  Джерело: Вишивка гладдю: схеми для початківців

  Також ви можете прочитати