• Схеми для вишивки хрестиком

  Як вишити хрестиком весільний рушник своїми руками (схема) . Весільний портал conferancie.

  14.09.2015

  Категорія:

  Вишивка хрестом весільних рушників – це давня українська традиція незаміжніх дівчат, якої в нашій культурі завжди надавалося велике значення. Але найчастіше, на це не вистачає кому часу, а кому бажання. До того ж, всю необхідну весільну атрибутику можна придбати в спеціалізованих салонах. Але наша стаття буде присвячена тим, хто зважився зробити весільний рушник своїми руками.

  Про те, як вишити весільний рушник можна дізнатися з книг, журналів або спеціальних сайтів, але звичайно дуже добре, якщо у Вас є можливість поспілкуватися з людьми, які безпосередньо займаються вишивкою – з бабусями-майстринями або прабабусями.

  Треба почати роботу заздалегідь, так як вишивка – це трудомісткий процес, на який може піти 2-3 місяці, а то й більше. Все залежить від кількості часу, присвяченого роботі, і від рівня вашої майстерності. Раніше наречена заздалегідь починала роботу над рушником, вона вишивала свою сторону, а коли з’являвся наречений, закінчувала частину. Також, з самого початку налаштуйтеся на те, що вишивати слід з добрими думками та емоціями.

  Для початку Вам потрібно визначитися із зовнішнім виглядом виробу. Необхідна схема вишивки весільного рушника. Знайти її досить легко, скориставшись ресурсами інтернету або журналами для вишивки. Схеми можуть бути різної складності і включати різну кількість квітів. Ви можете використовувати тільки одну вподобану Вам схему або комбінувати декілька видів. Також важливо знати значення весільних символів, які традиційно використовувалися в вишиванці. Голуб завжди означав любов і вірність; троянди – красу і милосердя; лілії – чистоту, непорочність; зображення червоного півня – здоров’я і багатство; виноград – плодючість; дуб – силу і стійкість. Якщо вишивають слова «на щастя» і «на долю», то їх розташовують під основним малюнком.

  Рушник вишивають у три ряди. Перший ряд заповнюють деревами і птахами – це родове дерево. У другому розміщуються побажання нареченим, а в третьому – берегині. В центрі роботи вишивається весільний вінок, де можна розмістити заголовні букви імен нареченого і нареченої.

  Коли схема вишивки весільного рушника готова, можна перейти до покупки тканини. Це може бути куплена в магазині заготівля для рушника, шматок льону, бязі або канви потрібного розміру. Ширина тканини приблизно повинна бути близько 50 см, а довжина – від 1,5 м. Потрібно виходити з розрахунку, що коли в центрі будуть стояти молодята, краю вишитого роботи повинні бути добре видні гостям. Краї рушника, за бажанням, можна прикрашати мережкою або додавати бахрому, буде виглядати ще красивішим і багатшим. Вибирайте нитки муліне, які підходять до вашої схемою в потрібній кількості і кольорах, голку з великим вушком, а також для зручності можна використовувати нитковтягиватель.

  Хотілося б дати ще декілька порад про те, як вишити весільний рушник своїми руками:

  • Перед початком вишивання обов’язково помийте руки, щоб шкірний жир не залишався на роботі. При необхідності робіть це і в процесі вишивки.
 • Вишивати потрібно на цілісної тканини. Неприпустимо дошивать ще шматок тканини, наприклад, якщо ви не розрахували з розміром.
 • Краще використовувати натуральні нитки, а не штучні, щоб сімейне життя теж була справжньою і щасливою
 • Вишивка хрестом весільних рушників вимагає ретельної акуратності і виконується з лицьового і з виворітного боку. Кажуть, що лицьова сторона для людей, а виворітний-для Бога.
 • Вишивайте малюнок, який сподобався особисто Вам. Від цього буде більше позитивних емоцій під час роботи.
 • Намагайтеся не робити помилок, але якщо щось не вийшло, виправляти не потрібно, так як це може внести плутанину в сімейне життя.
 • Розраховуйте, щоб середина рушника була просторою, вважається, що тоді і сімейний шлях молодих буде світлим і просторим.
 • Короткий опис статті: схеми для вишивки хрестиком Вишивка хрестом весільних рушників – це давня українська традиція незаміжніх дівчат, якої в нашій культурі завжди надавалося велике значення. Але найчастіше, на це не вистачає кому часу, а кому бажання.

  Джерело: Як вишити хрестиком весільний рушник своїми руками (схема) | Весільний портал conferancie.ru

  Також ви можете прочитати